Interiérové dveře od Českých výrobců

Výběr interiérových dveří se odvíjí od toho, jestli budou falcové nebo bezfalcové.

Bezfalcové dveře

Bezfalcové dveře nebo také dveře bez polodrážky mají skryté panty. Při zavření nemají profilovou hranu, křídlo je při zavření v jedné rovině se zárubní. Dveře tedy nevyčnívají do prostoru.
Jde o inovativnější typ dveří, který je oblíbený do moderních interiérů bytů a kanceláří. Dveře vypadají elegantně a kompaktně. Na rozdíl od klasických falcových dveří zavěšených na viditelných pantech jsou dražší.

Skryté panty se montují na vnitřní hranu dveřního křídla. S tím je počítat už při přípravě stavebního otvoru – je třeba udělat ho o něco větší než pro dveře falcové a osadit ho speciální obložkovou zárubní se skrytými panty.

Falcové dveře

Falcové dveře jsou „klasikou“ mezi interiérovými dveřmi. Najdete je ve většině interiérů. Patří mezi nejstarší typ otočných dveří. Říká se jim také dveře s polodrážkou.

Polodrážka neboli falc je „schod“. Polodrážka ve dveřích do sebe zapadá s polodrážkou v zárubni a vytváří tím základní těsnění dveří. Díky tomuto přesahu falcové dveře těsní účinněji než bezfalcové, i když v moderním provedení jsou rozdíly minimální.

Typicky mají falcové dveře střelkový zámek a užší a delší protiplech umístění v polodrážce futra. Zárubně můžou být dřevěné obložkové i kovové.

Křídlo je usazené do pantů. Panty jsou připevněné v zárubni a jsou viditelné. Hrana dveří při jejich zavření, na rozdíl od bezfalcových, vystupuje do prostoru a je viditelná i na straně, na které jsou dveře usazené do pantů.

Skleněné interiérové dveře

Nejoblíbenějším produktem jsou skleněné dveře a to otevíravé. Mohou být bezrámové či v zárubni, nebo vsazeny ve skleněné stěně. Při osazení skrytým podlahovým zavíračem nabízí komfortní užívání. Skleněné dveře mají novinku v podobě samozavíracích pantů Tensor v provedení sklo/zeď nebo sklo/sklo. Obě varianty umožňují aretaci na 90°. O možnosti širokého výběru kování a vhodné volby skla se s námi můžete poradit. Skleněné dveře nejsou jenom dekorační, ale jsou i funkčním prvkem Vašeho domova.

V případě dotazů nás kontaktujte: +420 724 183 135
E-mail: merstav@email.cz
nahoru