Pokládka dřevěných, vinylových a laminátových podlah

Plovoucí laminátové podlahy

Laminátové plovoucí podlahy patří od 70 let mezi jedny z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin. Jedním z důvodů je skvělý poměr kvality, ceny a snadné údržby. Hodí se do obytných i kancelářských prostor, vyrábí se také v provedení AQUA+, takže můžeme říci, že jsou i voděodolné a můžeme je tedy instalovat například do kuchyně či koupelny.

Současné laminátové podlahy už na první pohled ani nerozeznáte od dřeva. Na výběr máte k dispozici velice pěkné dekory s imitací dřeva i jiných materiálů.

Vyznačuje se vícevrstvou výstavbou: základ tvoří dřevěná nosná deska, většinou HDF, popř. MDF, na ní je vrstva s dekorem a ochranná vrstva z melaminové pryskyřice, která podlahu chrání před opotřebením. A to nejlepší: pěkný vzhled zůstane dlouho zachovaný, protože laminátová podlaha je světlostálá a velmi odolná – i když ne tak odolná jako vinyl.

Vinylové podlahy

Zabýváme se pokládkou vinylových podlah. Vinylové podlahy spojují nejnovější výrobní technologie, design, uživatelský komfort a tím se stává velmi oblíbenou podlahou posledních let, která se dá použít i na podlahové topení. Vinylová podlaha je díky povrchové úpravě velmi odolná proti poškrábaní je příjemně tepla, měkká a vhodná i do vlhkých prostor jako jsou koupelny, dokonce i sprchový kout.

Tato podlaha nabízí Nepřeberné množství dekorů a pro jeho oblibu se vyrábí v dekorech dřevo, kámen i dlaždice. Podstatné kritérium, jak vybrat tu pravou vinylovou podlahu, je třída zátěže a s tím související tloušťka nášlapné vrstvy. V podstatě platí, že čím větší tloušťka nášlapné vrstvy, tím větší odolnost podlahy.

Vinylové podlahy pro celoplošné lepení jsou podlahové dílce v různých velikostech určené k celoplošnému přilepení k podkladu a jsou vhodné na podlahové topení. Vinylové podlahy k lepení jsou vhodné do všech bytových místností, důležitá je ale rovinnost podkladu, na které se podlahy lepí.

Vinylové plovoucí podlahy rozdělujeme na zámkové celovinylové, zámkové na HDF nosiči a zámkové rigidní na SPC nosiči. S integrovanou podložkou nebo bez ní. Jsou odolné, můžete je použít ve vlhkých místnostech, jsou vhodné pro použití s podlahovým topením a vypadají velmi dobře. Tyto podlahy jsou konstrukčně silnější nežli varianta celolepeného vinylu.

Dřevěné podlahy

Dřevěná podlaha přináší do Vašeho domova kus skutečné přírody a šíří kolem sebe příjemnou atmosféru i vůni. Z dřevěné podlahy vyzařuje teplo a klid, které dodají útulnost každému interiéru. To jsou jen některá z pozitiv, která stojí za tím, že obliba dřevěných podlah stále roste, a to i přes jejich relativně vyšší pořizovací cenu.

Nabízíme několik typů dřevěných podlah (dvouvrstvé, třívrstvé, masivní dřevěné podlahy, dubové parkety) máte na výběr lepení nebo plovoucí způsob pokládky.

Dvouvrstvé dřevěné podlahy spojují ty nejlepší vlastnosti masivních dřevěných podlahových krytin a třívrstvých plovoucích podlah. Jak už vyplývá přímo z názvu, skládají se ze dvou vrstev – vrchní, nášlapná vrstva je z ušlechtilého dřeva, na spodní protitahovou vrstvu se využívá měkké dřevo, kaučukovník nebo březová překližka. Díky této konstrukci je dvouvrstvá dřevěná podlaha pevná a stabilnější (méně náchylná ke srážení a rozšíření) než masivní dřevěné podlahy. Jednotlivé části této podlahové krytiny se navíc celoplošně lepí, což zajistí nižší hlučnost než u plovoucí pokládky.

Třívrstvá dřevěná podlaha je nejrozšířenějším typem vícevrstvých dřevěných podlah. Třívrstvé dřevěné podlahy, kde základ tvoří nosná deska, ve spodní části je umístěna protitažná vrstva a v horní části vrstva nášlapná, je stabilnější nežli masívní dřevěná podlaha. Stabilní ve smyslu, že je méně náchylná ke srážení, sesychání či rozšíření, vzhledem ke kolísání teploty a vlhkosti v místnostech. Životnost dřevěné třívrstvé podlahy oproti laminátové podlaze, je několikanásobně delší, přebroušením a nanesením nové povrchové úpravy, dosáhneme vzhledu nové podlahy, zároveň odstraníme místní lokální poškození, což u laminátové podlahy není možné.

Masivní dřevěné podlahy jsou příjemně hřejivé a praktické na údržbu. Jsou tvořeny jednotlivými prkny, které se zhotovují z jednoho kusu masivu, což zaručuje autentický a nezaměnitelný přírodní vzhled opravdového dřeva. Podlahová prkna jsou vyráběna z nejlepších surovin a za použití nejmodernější strojního vybavení. Výhodou masivní podlahy je možnost opakovaných renovací, které spolu s ošetřením kvalitními laky nebo oleji zásadním způsobem prodlouží její životnost. Výsledkem je masivní podlaha na celý život.

V případě dotazů nás kontaktujte: +420 724 183 135
E-mail: merstav@email.cz
nahoru