Montáž dřevěných a WPC teras

Dřevěné terasy

Dřevěné terasy jsou tradičním materiálem pro stavbu venkovní podlahy. A to ne náhodou. Nejde jen o jeho estetickou krásu, barevnost, kresbu a přirozenou vůni. Dřevo má i neocenitelné vlastnosti. Na rozdíl od betonu, dlažby či wpc lépe pracuje s teplem a je celoročně, ať v létě či zimě, vždy příjemné na dotek.

Dřevo je především díky svým vlastnostem a originálním vzhledem jedinečný a nezaměnitelný materiál . Proto je nejčastěji vyhledávaným materiálem pro stavbu teras. Dřevěné terasy jsou trvanlivé, příjemné na nášlap a jejich výhodou je, že se v létě nepřehřívají. Zároveň díky variabilitě jednotlivých povrchových úprav nabízí prakticky nekonečnou škálu barevných odstínů, které můžete pro svou terasu zvolit. Nejčastěji používaný „tuzemský“ materiál pro výrobu terasových prken je modřín, borovice, nebo tepelně upravené dřevo, tzv. Thermowood. Z exotických dřevin je nejoblíbenější bangkirai, massaranduba, garapa, teak.

Terasy z tepelně upraveného dřeva

Tepelně modifikované dřevo které se suší při 0% vlhkosti, bez chemických přísad a následné zvýšení teploty a tepelné zpracování při až cca.: 180°C, mění vlastnosti dřeva a dochází k umrtvení buněk dřeva. Po procesu kolem 40 - 60 hodin jsou vlastnosti dřeva trvale změněny. Tyto buňky již potom nepracují, tzn., že nepřijímají vlhkost.

Zvýšená odolnost vůči hnilobě a povětrnostním vlivům, velmi vysoká životnost, žádná tvorba zásmolků, minimální bobtnavost a sesychání, rozměrová stabilita zlepšena. UV ochranu zajistí například olej Osmo s pigmentem na thermo dřevo. Po tepelné úpravě luxusní povrch hnědé barvy nadchne snad každého. Tepelná úprava ale snižuje hustotu dřeva, což způsobuje ztrátu tvrdosti a tím pádem také nižší únosnost

WPC Terasy

Užívejte si svou terasu naboso, v leže nebo při hraní s dětmi. Naše terasy z kompozitního dřeva jsou bezpečné pro celou rodinu i domácí mazlíčky a to i po mnoha letech používání. Ani po letech netvoří třísky a nekloužou .

Poznejte materiál budoucnosti. Wood plastic composite (WPC) se vyrábí z 60 % dřevní hmoty s příměsí polymeru (HDPE). Díky tomu si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a eliminuje jeho hlavní problémy.

V případě dotazů nás kontaktujte: +420 724 183 135
E-mail: merstav@email.cz
nahoru